Sari la conținut

Addicted2 Romania

Comunitatea Addicted2 a fost fondata în data de 1 aprilie 2010  și este activă în continuare, oferind jucătorilor cea mai bună experiență de joc!

Te așteptăm pe serverele noastre!

In cazul in care vrei sa te afiliezi cu un server, consulta sectiunea "Afiliere servere".

Inregistreaza-te

Pentru a putea posta sau crea topicuri, te rugam sa te inregistrezi folosind 

butoanele de mai sus.

In cazul in care intampini probleme sau bug-uri nu ezita sa contactezi un membru din echipa administrativa pentru

solutionarea acestora !

Areanydd

ATENTIE PRISON!!

Wipe Prison + Update  

9 membri au votat

  1. 1. DAM WIPE SI FACEM SI UN UPDATE?

    • DA
      7
    • NU
      2


Recommended Posts

 

Scopul acestui topic:


Deoarace multi au abuzat de un bug si nu as vrea sa va dau ban la toti..va propun sa dam un wipe si sa facem si un update major la prison.

*Daca aveti idei pentru noul update le astept la acest topic pana maine seara*

VREAU SA VOTATI TOTI!!

  • Thanks 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. SA NU MAI FIE GLITCHURI CU CLAN CA DACA IMI PUN NUMELE LA CLAN ( PIXEL ) MA POT DUCE LA NUBE PIXEL CHIAR DACA SUNT LA MINA A SI NU DAU RANKUP  !!

2. SA NU MAI POTI MULTIPLICA CRATE KEY-URILE  !!!  

3. SI CAM ATA !  ❤️

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa se adauge /trade in loc de /ah , pentru economie , (ex)  daca vr sa vinzi un Cubed III nu-l poti vinde prin /ah deoarece pretul maxim este 199M si un cubed III costa mai mult sa zicem asa


                                                                                                                                         ProXimuS_ | MODERATOR | mc.pixelstack.net

  • Thanks 1
  • Confused 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, ProXimuS a spus:

Propun sa se adauge /trade in loc de /ah , pentru economie , (ex)  daca vr sa vinzi un Cubed III nu-l poti vinde prin /ah deoarece pretul maxim este 199M si un cubed III costa mai mult sa zicem asa

Da exact sau si ahh da sa vie bani nelimitat gen sa pui cat vrei tu da si trade sa fie 

 


                                                                                                                                         ProXimuS_ | MODERATOR | mc.pixelstack.net

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai treaba ar fi asa,ar merge cat mai multe mine originale si la un pret decent.Din moment ce am zis ca doresc foarte multe mine ar merge ca treaba cu sellall sa fie gratuita sau sa-ti dea acces la ea la un anumit timp pe acea sectiune sau la un numar anumit de voturi.Sa se mareasca suma maxima de vanzare la ah.Preturile sa se mareasca cat si suma pe care o primesti cand minezi intr-o mina.As mai avea cateva idei dar sunt cu mintea dezorientata acum si nu pot gandi liber.O zi buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lista cu propunerile mele:
1. Un shop cu pick-uri pe care le poti cumpara cu bani/gems/credite.
2. Un shop cu backpack-uri pentru ca playerii sa nu mai fie limitati doar la inventarul din minecraft, dar cand se foloseste comanda sellall sa se vanda si din backpack.
3. Sa se adauce peturi care sa poata fi obtinuti din diferite crateuri speciale, sa aibe raritati diferite si sa-ti dea diferite avantaje. (speed, sa-ti adauge inca putin multiplier la cat ai deja, efecte pentru pvp, acces la comenzi, etc.).
4. Sa se adauge kit-uri din 2 in 2 sau din 3 in 3 levelup-uri care sa iti dea pick-uri mai bune si altele.
5. Sa se mareasca limita de level-uri.
6. Sa existe doar o singura mina foarte mare si adanca, si cu cat sa te duci mai adanc sa primesti mai multi bani minereurile fiind mai pretioase, iar la suprafata sa fie comune si sa nu primesti asa mult. Si desigur, doar unele pick-uri sa poata sparge minereurile mai pretioase.
7. Sa se adauge un shop pentru chesti estetice, aripi sau diferite particule, hat-uri, si aceste lucruri estetice pot si ele sa aiba o raritate iar playerii sa concureze pentru cine are cele mai rare lucruri.
8. Sa se adauge in /magazin unde poti cumpara lucruri cu credite sa-ti poti mari sansa de a castiga din crate-uri lucruri rare.
9. Sa se faca un shop separat cu o moneda noua, pe care o obtii in functie de cati bani ai atunci cand dai levelup, de ex odata la 100M tu sa primesti 10 banuti iar cu acei banuti sa iti poti cumpara diferite titluri, sau accese la /nick, /hat, /day, /night sau orice altceva, dar playerii sa fie anuntati cati banuti vor castiga inainte de a da levelup ca sa nu existe conflicte.
10. Sa se faca rankuri pentru blocuri minate, asta s-ar potrivii cu propunerea 6, pentru a exista in continuare un mod de a separa playerii mai buni fata de cei incepatori.
11. Sa se adauge un top la spawn cu cel cu cele mai multe kill-uri, cu cele mai multe blocuri minate, cel mai acctiv staff/playeri, etc. 

Sper sa se adauge cel putin o propunere din lista asta, as fi onorat 😄
 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*Daca aveti idei pentru noul update le astept la acest topic pana maine seara*

Personal as vrea sa vad o varietate mai mare de minereuri cand vine vorba de rankup. Dupa mina z tot ce vine este emerald, endstone, obsidian si prismarine, diferenta e doar de cantitate si in valoare.

De asemena consider ca dupa ce dai lvl up ar trebuii sa ai acces la alte mine si rank-uri, de exemplu sa fie mai putine nivele (5-7) dar fiecare level sa fie mai greu de completat comparativ cu cel precedent. Fiecare nivel ar trebuii sa aiba mine si rank-uri diferite in cantitati diferite, ar fii un sistem mai unic consider eu.

Fiecare nivel la care ajungi ar trebuii sa aiba acces la comenzi noi (ex. Fly, Sellall, Autosell, break, etc.). Aceasta idee ar oferi mai multe motive si incurajari pentru jucatorii nesiguri in legatura cu levelup.

Sistem de rebirth ar fii o idee. Dupa ce ajungi la ultimul nivel ar trebuii sa ai acces la comanda /rebirth, comanda te-ar face sa iti pierzi nivelul si sa te intorci la nivelul 0 si mina a. Daca dai rebirth ai putea avea acces la un multiplier x2.0 permanent. Daca sugestia aceasta este implementata in joc consider ca ar trebuii sa poti folosi aceasta comanda doar o data pentru a prevenii abuzul de multiplier. La 1 rebirth si Level 7 poti primii acces la /warp exit.

Acestea sunt sugestiile mele in legatura cu urmatorul update pe Prison. Multumesc celor care au citit toate sugestiile. Sper ca macar una din sugestiile mele sa fie luate in considerare. Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*Daca aveti idei pentru noul update le astept la acest topic pana maine seara*

Personal as vrea sa vad o varietate mai mare de minereuri cand vine vorba de rankup. Dupa mina z tot ce vine este emerald, endstone, obsidian si prismarine, diferenta e doar de cantitate si in valoare.

De asemena consider ca dupa ce dai lvl up ar trebuii sa ai acces la alte mine si rank-uri, de exemplu sa fie mai putine nivele (5-7) dar fiecare level sa fie mai greu de completat comparativ cu cel precedent. Fiecare nivel ar trebuii sa aiba mine si rank-uri diferite in cantitati diferite, ar fii un sistem mai unic consider eu.

Fiecare nivel la care ajungi ar trebuii sa aiba acces la comenzi noi (ex. Fly, Sellall, Autosell, break, etc.). Aceasta idee ar oferi mai multe motive si incurajari pentru jucatorii nesiguri in legatura cu levelup.

Sistem de rebirth ar fii o idee. Dupa ce ajungi la ultimul nivel ar trebuii sa ai acces la comanda /rebirth, comanda te-ar face sa iti pierzi nivelul si sa te intorci la nivelul 0 si mina a. Daca dai rebirth ai putea avea acces la un multiplier x2.0 permanent. Daca sugestia aceasta este implementata in joc consider ca ar trebuii sa poti folosi aceasta comanda doar o data pentru a prevenii abuzul de multiplier. La 1 rebirth si Level 7 poti primii acces la /warp exit.

Acestea sunt sugestiile mele in legatura cu urmatorul update pe Prison. Multumesc celor care au citit toate sugestiile. Sper ca macar una din sugestiile mele sa fie luate in considerare. Multumesc.

 
  • Haha 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/12/2019 at 6:05 PM, Kripo_HD said:

Eu propun sa se rezolve TOATE bug-urile , ai mult nu am de spus

nu mai bine spui si care buguri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu zic sa rezolvati toate bugurile posibilie.Succes:classic_cool:

----Plus mie imi place mult prison si ma joc aproape in fiecare zii.------

Editat de wolf_hD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×